mlynek-hario-mini-mill-slim

Ręczny młynek do kawy Hario mini mill slim

Młynki do kawy, Recenzje
3.33/5(3)

Jakiś czas temu na blogu pojawił się artykuł dotyczący wyboru młynka do kawy do domowego użytku. W związku z tym, że w naszej ofercie jest sporo młynków ręcznych jak i automatycznych do użytku domowego pozwoliłem sobie na opisanie moich wrażeń związanych z użytkowaniem jednego z nich – padło na młynek Hario mini.

Smukły młynek Hario Mini mill

Hario mini mill slim – bardzo smukły, kompaktowy, prosty w obsłudze ręczny młynek do kawy znanej i cenionej na całym świecie japońskiej firmy HARIO. Cena młynka to 139 zł – z pewnością urządzenie jest warte tej ceny, jednak śmiem twierdzić, że warto trochę dołożyć i kupić nieco lepszy młynek np. Rhinowares lub w zależności od potrzeb kupić młynek elektryczny.

Mielenie kawy to bardzo istotna kwestia, Hario Slim w warunkach domowych czy przy wyjazdach sprawuje się bardzo dobrze – małe poręczne urządzenie, dzięki któremu w miarę równo jesteśmy w stanie zmielić kawę. Lekki materiał (tworzywo sztuczne) z którego został wykonany młynek pozwala na wygodny i prosty transport, niestety jednocześnie jest pewnym minusem młynka – jest podatny na mocniejsze uderzenia oraz czynniki mechaniczne.

Młynek Hario Slim jest wyposażony w ceramiczne żarna z możliwością regulacji mielenia, jednorazowo można w nim zmielić 24 gramy kawy, czyli ilość spokojnie wystarczającą do zaparzenia kawy w aeropresie lub w dużym dripie. UWAGA w młynku Hario slim nie będziemy w stanie zmielić kawy tak drobno jak potrzeba do ekspresu ciśnieniowego do przygotowania espresso.

Niewielkie rozmiary, szybka regulacja stopnia mielenia kawy oraz szybki montaż i demontaż młynka zdecydowanie przemawiają za Hario Slim – zdecydowanie dobry wybór dla domowego smakosza kawy oraz dla miłośników podróży, którzy nie rozstają się z kawą nawet w trudnych warunkach.

Szybki montaż i demontaż młynka

Qubik caffee 100% arabica opinia Opinia o kawie mielonej Qubik ...
Diemme Blue z kawiarki Diemme Blue z kawiarki –...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =