Ekspres do biura Jura WE8 i WE6

Ekspres do biura – Jura WE8 oraz Jura WE6

Ekspresy do kawy, Recenzje
5/5(3)

O tym dlaczego warto mieć ekspres w swoim biurze i o tym jaki ekspres wybrać do biura pisałem już w innych artykułach dziś chciałbym przybliżyć sylwetki dwóch nowych urządzeń znanej na całym świecie firmy Jura, które doskonale sprawdzają się w warunkach biurowych.

W ostatnim czasie na polskim rynku pojawiły się dwa nowe urządzenia z serii profesjonalnych ekspresów Jura – model Jura WE8 oraz Jura WE6 i od razu postanowiłem o nich wspomnieć na łamach bloga ze względu na ich naprawdę świetną jakość w oferowanej cenie.

Oba ekspresy wyposażone zostały w pokaźnych rozmiarów zbiorniki na wodę, kawę oraz fusy kawowe dzięki którym ich użytkowanie w biurach i  miejscach gdzie dziennie spożywa się około 30-50 porcji kawy staje się proste i przyjemne. Pojemnik na wodę mieści 3 litry, na ziarna 500 gram, a tacka na fusy mieści maksymalnie 25 porcji – takie wielkości sprawiają, że dolewanie wody czy opróżnianie pojemnika na fusy to czynność, którą wykonamy maksymalnie dwa razy w ciągu dnia.

Już od bardzo dawna Jura wyznacza światowe standardy jeżeli chodzi o design ekspresów do kawy. Tak samo jest i w tym przypadku zarówno ekspres Jura WE8 jak i Jura WE6 to stylowe, eleganckie urządzenia wykonane z najwyższej jakości komponentów. Doskonale sprawdzą się w Twoim biurze 🙂

Ergonomiczne przyciski na przednim panelu ekspresu w połączeniu z czytelnym, kolorowym wyświetlaczem gwarantują prostą obsługę z którą poradzi sobie każdy.

Młynek Aroma G3
Nowoczesny młynek Aroma G3

 

Oba urządzenia posiadają najnowsze podzespoły i technologię, które gwarantują przygotowanie kawy na bardzo wysokim poziomie. Młynek Aroma G3  mieli kawę szybko, dokładnie i delikatnie zapewniając przy tym zawsze świeżo zmieloną kawę pełną aromatów. Nowoczesny system ekstrakcji pulsacyjnej P.E.P. to przełom w parzeniu krótkich specjałów kawowych takich jak espresso czy ristretto – przepływająca w krótkich cyklach woda przez zmieloną kawę wyciąga z niej najcenniejsze walory smakowe.

Oba ekspresy zostały dostosowane z myślą o wykorzystaniu w różnych miejscach gdzie jak wiadomo mogą być różne wymogi – posiadają możliwość programowania i blokowania niektórych kaw. W praktyce oznacza to, że możesz ustawić ilość kawy oraz ilość wody dla danego rodzaju kawy i zablokować możliwość wprowadzenia jakichkolwiek zmian. Możesz również całkowicie zablokować możliwość przygotowania jednej z pozycji menu i odblokować z poziomu panelu administracyjnego kiedy będziesz chciał.

Główną różnicą między ekspresem Jura WE8 oraz Jura WE6 jest możliwość przygotowywania kaw mlecznych, której w Jura WE6 nie ma. Poniżej zestawienie ekspresów, ich funkcji oraz różnic, a w razie dodatkowych pytań służę pomocą michal@konesso.pl 🙂

Porównanie ekspresów Jura

Kawa ziarnista Java001 Java001 – 100% Arabika, ...
Kawa ziarnista Lucaffe&Dolce Kawa ziarnista Lucaffe Picolo&...

Komentarze 5/5(3)

  1. Kawa to ulubiony napój bardzo wielu osób. Kultura picia tego aromatycznego naparu znana jest od bardzo wielu lat i praktycznie przyjęła się na całym świecie. A jaka kawa jest najlepsza? Jak należy ją parzyć? Gdzie najlepiej ją kupować? Odpowiedzi na te i inne pytania szukają wszyscy, którzy uwielbiają kawę i chcieliby z niej wydobyć rzeczywiście wszystko co najlepsze. Ja polecam kawę z Palarni Etno cafe

  2. Ciekawi mnie jak długa jest gwarancja na tego typu ekspres? Przy intensywnym wykorzystywaniu co jaki czas czyścisz taki ekspres do kawy, co jeszcze powinnam wiedzieć jako nowy użytkownik? Przyznam, że przydałby mi się ekspres w biurze, staram się o dofinansowanie w firmie i zastanawiam, który mógłby się do tego nadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − 8 =