affogato

Kawa z lodami – Affogato

Newsy
5/5(1)

Podczas upalnych dni każdy z nas szuka sposobu na orzeźwiające ochłodzenie. Co, jednak gdy mamy ogromną ochotę na ulubioną kawę, ale na samą myśl o gorących napojach ulatują wszelkie pozytywne myśli. Nie martw się! Wstań, unieś głowę! Mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie, aby nie rezygnować z kawy przy temperaturach 30°C. Nazywa się affogato i nie znam osoby, która jej nie lubi.

Czym jest affogato?

Affogato to włoska kawa, która w wielu krajach jest uznawana bardziej za deser. To, co odróżnia ją od innych specjałów, to gałka pysznych lodów. Tak jest. Affogato to podwójne espresso z lodami. Klasycznie przygotowuje się ją z lodami waniliowymi, ale często można spotkać się z odmienioną wersją affogato z lodami śmietankowymi, czekoladowymi lub owocowymi. Kawa ma smakować przede wszystkim Tobie, dlatego to do Ciebie powinien należeć wybór smaku lodów.

Są różne sposoby na przygotowanie affogato i nie jest jasno powiedziane, który z nich jest najlepszy i najprawdziwszy. Affogato można zrobić poprzez zatopienie gałki lodów w podwójnym espresso lub zaparzyć kawę do filiżanki z lodami. Pierwszy sposób pozwala stworzyć połączenie, które wygląda pięknie. Drugi sposób powoduje, że podczas parzenia kawy lody zaczynają się topić, co daje rewelacyjną kawę o nieco innej konsystencji.

Jak przygotować affogato?

Kawa affogato jest bardzo prosta w przygotowaniu, a wszystko, co jest nam do tego potrzebne to kawa, lody i filiżanka. Jeżeli ktoś preferuje, to można użyć do dekoracji dodatków typu sosy, syropy lub posypki. Do affogato najlepiej wykorzystać filiżankę do cappuccino, która będzie niska i szeroka. Wtedy nasza kawa będzie wyglądać najlepiej.

1. Zaparz podwójne espresso do filiżanki
2. Dodaj do niej gałkę ulubionych lodów
3. Udekoruj sosem lub posypką

Affogato jest już gotowe do podania. Zachęcamy Was do spróbowania tej niezwykłej kawy i eksperymentowania ze smakiem dodawanych lodów, które nadają kawie całego charakteru.

Kawa po irlandzku
Espresso z tonikiem i sokiem p...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 3 =