Contigo

Jaki kubek termiczny wybrać?

Poradniki
5/5(2)

Każdy podróżnik wie, że podczas wycieczki nie może zabraknąć dobrej kawy. Jest to rzecz, która dada sił i rozbudzi zmęczony umysł nawet w kryzysowej sytuacji. Problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy odpowiedniego naczynia, które umożliwi nam wygodnie wędrować z zawsze ciepłą kawą. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się kubki termiczne, które na długo utrzymują temperaturę napoju i można schować je do plecaka. Jak z tysiąca ofert wybrać idealny kubek dla siebie, przedstawiamy w dzisiejszym tekście.

Materiał wykonania

Kupując kubek termiczny, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Od tego zależy między innymi, jak długo utrzymuje temperaturę napoju. Możemy wyróżnić kubki wykonane ze stali nierdzewnej, szkła lub plastiku. Najbardziej wytrzymałe są kubki stalowe, które również najdłużej zachowują odpowiednią temperaturę gorących i zimnych napojów.

Kubki termiczne szklane i plastikowe są termiczne jedynie z nazwy. Nie utrzymują temperatury napoju, ale są bardzo wygodne i poręczne. Idealnie sprawdzą się na spacerze lub gdy zaparzoną kawę chcesz zabrać do pracy. Kubki stalowe takie jak Contigo, potrafią zachować odpowiednią temperaturę gorącej kawy lub zimnej lemoniady nawet przez kilka godzin. Takie kubki to najlepsze rozwiązanie na długie wycieczki.

Keep Cup

Pojemność i szczelność

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem kubka termicznego, musisz poznać bliżej swoje potrzeby. Zwróć uwagę na to, ile kawy jesteś w stanie wypić, będąc w podróży. Jeżeli jesteś kawowym smakoszem i potrafisz wypić jej całkiem sporo, to warto zaopatrzyć się w pojemniejszy kubek. W takiej sytuacji śmiało możesz pomyśleć nad kubkiem, który pomieści przynajmniej 350ml

Istotne jest również to, aby Twój idealny kubek termiczny był wygodny. Zwróć uwagę na to, czy podczas wycieczki nie zajmie Ci dużo cennego miejsca w plecaku, czy jest poręczny oraz, czy jest wystarczająco szczelny. Niektóre kubki termiczne np. Contigo zostały wyposażone w bardzo szczelne zamknięcia, które kontrolujesz za pomocą wygodnego przycisku. Dzięki nim nie musisz się martwić, że Twoja ulubiona kawa zamoczy całą zawartość plecaka.

West Loop

Ceny kubków termicznych

Kubek termiczny możesz kupić już nawet za 30 zł, jednak nie jest to tajemnicą, że im wydamy na niego więcej pieniędzy, tym lepszy produkt otrzymamy. Bardzo dobry kubek termiczny, to wydatek około 100 zł. Na jego cenę składa się wiele rzeczy od materiału, wyglądu, szczelności aż do czasu utrzymywanej temperatury napojów. 

Już wiesz, na co warto zwracać uwagę, kupując kubek termiczny i śmiało możesz ruszać na zakupy. Najważniejsze jest to, aby wyśmienita kawa cieszyła nas podczas każdej wycieczki.

filiżanki Jak wybrać filiżanki do kawy...
Espresso z tonikiem i sokiem p...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 3 =