top moka

Jaką kawiarkę wybrać i czym różnią się od siebie kawiarki?

Newsy, Poradniki
5/5(2)

Kawiarka to bardzo popularne urządzenie do przygotowania kawy w warunkach domowych. Ze względu na łatwą obsługę i proporcjonalnie niską cenę do wysokiej jakości uzyskanego naparu, kawiarki stały się modne także w Polsce. W dzisiejszych czasach na rynku mamy ogromny wybór kawiarek, które proponują nam ich producenci. Często nowi użytkownicy tych zaparzaczy nie mają pojęcia, który z nich wybrać. Jeżeli pragniesz zaopatrzyć się w kawiarkę, ale nie masz pojęcia, która będzie dla Ciebie najlepsza, to my krok po kroku przedstawimy Ci mały poradnik.

Różnice między kawiarkami

Najważniejsze różnice między kawiarkami są związane z materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy spotkać kawiarki aluminiowe i stalowe o różnych kształtach i pojemnościach. Dobierając wielkość kawiarki, powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile rzeczywiście dziennie kawy wypijamy. Jeśli robimy kawę tylko dla siebie, to rozsądniejszy będzie wybór mniejszej kawiarki. Kolejną istotną rzeczą jest jej specyfikacja techniczna, która może ograniczyć przygotowanie kawy w niektórych warunkach. Warto zwrócić uwagę czy nasza kawiarka jest przeznaczona na kuchenki gazowe, czy z indukcyjne, czy może jest elektryczna. Problemem może być kupno kawiarki na kuchenkę gazową, kiedy w domu posiadamy już kuchenkę z indukcją.

Kawiarka aluminiowa, a stalowa

Pierwsza włoska kawiarka została wykonana z aluminium, a dzisiaj istnieje błędny pogląd, że takie zaparzacze są gorszej jakości. Obecne kawiarki aluminiowe są produkowane z certyfikowanego stopu aluminium, który nie psuje smaku kawy i nie pogarsza stanu naszego zdrowia. Istotną sprawą w tego typu kawiarkach jest to, aby nie czyścić ich za pomocą środków chemicznych, które mogą uwolnić szkodliwe związki. Napar z kawiarki stalowej może smakować nieco inaczej, co spowodowane jest głównie jej kształtem oraz wykonaniem. Kawiarki aluminiowe zazwyczaj mają kanciasty kształt, a te stalowe są gładkie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, jak szybko nagrzewa się woda w kawiarce i ile trwa proces ekstrakcji kawy, który rzutuje na finalny smak naparu znajdującego się w naszej filiżance.

Jeśli pragniemy posiadać kawiarkę naprawdę wysokiej jakości, to warto zwrócić uwagę na producenta Top Moka. Urządzenia włoskiej firmy występują w różnych ciekawych kształtach, dostępne są na kuchenki gazowe oraz indukcyjne. Jednak najlepsze jest to, że każdy z nas znajdzie idealny kolor kawiarki dla siebie.

czarna herbata Czarna herbata – podstaw...
oolong Herbata oolong – podstaw...

Komentarze 5/5(2)

  1. Świetny wpis. Aluminium się wchłaniało podczas naparzania, a spowalnia ono wchłanianie wapnia, dlatego przestano w pewnym momencie je stosować.

    Obecnie jak zostało napisane stopy aluminium są bezpieczne, dlatego cole można w nich kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =